RS/GA
A.net/GA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Etowah High School Track & Field and Cross Country - Woodstock, Georgia
you RUN the place
6565 Putnam Ford Road, Woodstock, Georgia, 30189, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2009 - (1 articles)
2010 - (3 articles)
2011 - (3 articles)
2012 - (7 articles)
2013 - (6 articles)
2014 - (5 articles)
2015 - (3 articles)
Featured
0
Misc News
3
All
3
2015 Results - Coach Wood Invitational
Oct 12th 2015, 11:00pm
2015 Results - Georgia GHSA Outdoor State Championships
May 4th 2015, 3:30pm
2015 Results - Coaches Invitational
Mar 10th 2015, 3:30pm
Search
2015 Results - Coaches Invitational
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Mar 10th 2015, 3:30pm
Comments
Coaches Invitational
Mar 13, 2015 to Mar 14, 2015
Georgia Tech, 955 Fowler St, Atlanta, GA, US, 30332
Timing/Results by:
Perfect Timing Group - GA - Timing Company
« Filter Results by Team: »
Alexander
Allatoona
Aquinas
Auburn
Bleckley County
Blessed Trinity
Brookstone
Brookwood
Central (Carroll County)
Chapel Hill
Cherokee
Creekview
Eagle's Landing Christian
East Paulding
Etowah
First Presbyterian Day
Forest Park
Forsyth Central
Galloway
Grayson
Greenbrier
Hampton High Sch
Hampton High School
Harrison
Hart County
Hebron Christian Academy
Hilton Head
JL Mann
Johns Creek
Kell
Kennesaw Mtn
Lagrange
Lakeside DeKalb
Lakeside Evans
Lambert
Lassiter
Marietta
Marist
McEachern
Milton
New Manchester
Norcross
North Cobb Comp
North Paulding
North Springs
Northview
Ola
Opelika
Parkview
Peachtree Ridge
Pebblebrook
Pope
Roswell
Sequoyah
Shiloh
Smiths Station
South Forsyth
South Paulding
Sprayberry
St Pius X Catholic
The Lovett
Union Grove
Walton
Weber
West Forsyth
Westminster
Wheeler
Woodstock
Woodward Academy
Men:
100m
|
3200m
|
2k Steeple
|
110h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
4x1600m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
3200m
|
2k Steeple
|
100h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
4x1600m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Coombs, Warren
Greenbrier
10.88
+0.2
1
2
Reedy, Armani
Smiths Station
11.01
+0.2
1
3
ogedegbe, Toritsesmatse
Grayson
11.11
+0.2
1
4
Scott, Cornelius
North Cobb Comp
11.11
+0.2
1
--
Huggins, Nathanaiel
Opelika
FS
+0.2
1
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Coombs, Warren
Greenbrier
10.86
+1.2
2
2
Tolbert, Deonte
Auburn
10.89
+1.0
5
3
Huggins, Nathanaiel
Opelika
10.91
+1.4
4
4
ogedegbe, Toritsesmatse
Grayson
10.98
+1.2
2
5
Reedy, Armani
Smiths Station
11.01
+1.4
4
6
Jackson, Sam
McEachern
11.04
+1.4
4
7
Granville, Devin
North Cobb Comp
11.10
+1.8
3
8
Scott, Cornelius
North Cobb Comp
11.14
+1.8
3
9
Jarrett, Omari
New Manchester
11.15
+1.8
3
10
Asseh, Cedric
Grayson
11.16
+0.8
1
11
Onyirmba, Darren
McEachern
11.22
+1.0
5
12
Clay, Nicholas
Sprayberry
11.22
+0.8
1
13
Marshall, Jalin
Opelika
11.25
+1.0
5
14
Day, Carson
Pope
11.28
+1.0
5
15
Hunt, Jaquavious
Auburn
11.29
+1.4
4
16
Long, Justin
Parkview
11.34
+1.8
3
17
Hewing, Jordan
Walton
11.35
+1.4
4
18
Allen, Austin
Sprayberry
11.36
+1.8
3
19
Lloyd, Keith
New Manchester
11.43
+1.8
3
20
Hood, Ben
Eagle's Landing
11.46
+1.2
2
21
McSwain, Torrian
First Presbyteri
11.46
+1.2
2
22
Prince, Tyson
Lassiter
11.47
+1.0
5
23
Hayes, Kenneth
Pope
11.49
+1.2
2
24
Brown, Brittian
Cherokee
11.49
+1.0
5
25
Campbell, Antwaun
Eagle's Landing
11.52
+1.8
3
26
Goines, Michael
South Paulding
11.59
+1.2
2
27
Vines, Chris
Cherokee
11.60
+0.8
1
28
Amos, Reagan
Woodstock
11.61
+1.2
2
29
Vie, Roy
Wheeler
11.66
+1.4
4
30
Scott, Desean
Union Grove
11.66
+0.8
1
31
Roderiguez, Christopher
Ola
11.68
+0.8
1
32
Ow, Limson
Ola
11.73
+1.4
4
33
Simpson, Nile
Walton
11.82
+1.0
5
34
Starks, Justin
Lambert
11.83
+1.4
4
35
Morris, Jam
First Presbyteri
11.95
+1.0
5
36
Wells, Nicholas
Allatoona
12.15
+1.2
2
37
Morrissette, Jamarcus
Chapel Hill
12.24
+0.8
1
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Poteet, Logan
Kell
8:57.97
2
2
Miles, Yapp
Brookwood
9:01.05
2
3
Bowles, Christian
Lakeside Evans
9:11.27
2
4
Peck, Ryan
Wheeler
9:29.58
2
5
Penman, Isaac
Peachtree Ridge
9:29.89
2
6
Bryant, Ben
Opelika
9:31.58
2
7
Schwind, Jonathan
Lambert
9:32.55
1
8
Sanders, Mitchell
Walton
9:32.57
1
9
Martinez, Stephen
St Pius X Cathol
9:33.65
2
10
Bowie, Sam
Lagrange
9:36.17
2
11
Clark, Allen
Lakeside Evans
9:36.94
1
12
Green, John
West Forsyth
9:36.99
1
13
Murfee, Alex
Woodward Academy
9:37.01
2
14
Johnson, Trent
Hebron Christian
9:40.80
2
15
Gipson, Robby
Blessed Trinity
9:41.34
1
16
Stockwell, Davis
Lakeside DeKalb
9:45.13
2
17
Singh, Andrew
Walton
9:46.10
2
18
Hagan, Colson
Hebron Christian
9:46.63
2
19
Reichard, Nate
Peachtree Ridge
9:47.38
1
20
Scarbrough, Taylor
Cherokee
9:47.78
1
22
Calia, Nik
St Pius X Cathol
9:49.00
2
23
Bailey, Owen
Woodstock
9:49.21
2
24
Nix, Christian
East Paulding
9:49.71
1
25
Barrett, Kane
Opelika
9:50.92
1
26
Savic, David
Marietta
9:51.45
2
27
Skoglind, Brian
West Forsyth
9:51.55
2
28
Lincoln, Fernando
Auburn
9:51.99
2
29
Perona, Michael
Etowah
9:52.68
1
30
Pelham, Jonathan
Lagrange
9:53.09
1
31
Pudner, Nate
Auburn
9:53.65
1
32
Atkinson, Colton
Marietta
10:02.81
1
33
Beavers, Blake
Etowah
10:07.51
1
34
Martin, Will
First Presbyteri
10:08.45
1
35
Olsen, Kevin
Allatoona
10:12.46
1
36
O'Brien, Chris
Brookwood
10:13.56
1
37
Rogers, Dalton
Pope
10:18.73
1
38
Warner, Max
Forsyth Central
10:35.00
2
21
Ferré, Cisco
Hilton Head
1:09:48.54c
1
Mens 2k Steeple
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rolader, Ben
Auburn
6:19.05
1
2
Garner, Ben
Opelika
6:29.61
1
3
Howell, Jarrod
Pope
6:35.96
1
4
Way, Joe
Lakeside Evans
6:37.09
1
5
Glidewell, Seth
Auburn
6:39.17
1
6
Tardif, Brandon
Roswell
6:40.49
1
7
Borchelt, Spencer
Harrison
6:41.04
1
8
Grosch, Daniel
St Pius X Cathol
6:45.35
1
9
Wehner, Josh
North Cobb Comp
6:46.49
1
10
Tardif, Davis
Roswell
6:47.68
1
11
Jordan, Eric
Smiths Station
6:49.06
1
12
Plessis, Jacques Du
Milton
6:49.45
1
13
Donley, Sam
Etowah
6:53.89
1
14
Cook, Adam
North Paulding
6:57.36
1
15
Costello, Adam
North Cobb Comp
6:58.79
1
16
Macneil, Grant
Pope
6:59.16
1
17
Grogan, Hank
Lambert
7:01.11
1
18
Sutton, Jayson
Peachtree Ridge
7:03.64
1
19
Kellerman, Kole
Smiths Station
7:03.81
1
20
Cahill, Addison
Walton
7:07.25
1
21
Vaughn, Reed
South Forsyth
7:07.48
1
22
Wise, Jackson
Parkview
7:12.88
1
Mens 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Roberts, Daniel
Hampton High Sch
14.07
+0.4
1
2
Dunning, Robert
Kennesaw Mtn
14.09
+0.4
1
3
Evans, Alex
Auburn
14.54
+0.4
1
4
Moore, Martice
McEachern
14.62
+0.4
1
5
Raines, Jonathan
First Presbyteri
15.30
+0.4
1
6
Beachem, Ryan
Etowah
15.55
+0.4
1
7
Pollenitz, Triaon
Auburn
15.72
+0.4
1
8
Durham, Bailey
Blessed Trinity
15.85
+0.4
1
Mens 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Moore, Martice
McEachern
14.50
+0.3
2
2
Dunning, Robert
Kennesaw Mtn
14.55
+1.3
5
3
Roberts, Daniel
Hampton High Sch
14.59
+1.0
3
4
Evans, Alex
Auburn
14.92
-0.3
1
5
Raines, Jonathan
First Presbyteri
15.14
+1.0
4
6
Beachem, Ryan
Etowah
15.61
+1.3
5
7
Durham, Bailey
Blessed Trinity
15.64
+1.0
4
8
Pollenitz, Triaon
Auburn
15.81
+0.3
2
9
Tandy, DeAshton
Pope
15.92
+0.3
2
10
McNeil, Jay
Smiths Station
15.97
+1.0
4
11
Hampton, James
Chapel Hill
16.07
+1.0
3
12
Lester, Skyler
Marietta
16.14
-0.3
1
13
Green, Ephraim
Union Grove
16.20
+1.0
3
14
Pierce, Seth
Pope
16.22
+1.0
4
15
Johnson, Khari
Lassiter
16.27
+1.3
5
16
Duncan, Miles
West Forsyth
16.36
+1.0
4
17
Spinks, Kacey
Opelika
16.58
+0.3
2
18
Williams, Sierra
Walton
16.68
+1.0
3
19
Moore, Titus
First Presbyteri
16.75
-0.3
1
20
Oballe, Jordan
Johns Creek
16.87
+1.3
5
21
Kemp, Nicholas
McEachern
16.90
-0.3
1
22
Worsham, Ryan
Cherokee
16.94
+1.0
4
23
Queen, Sean
Eagle's Landing
17.24
+1.0
4
24
Murray, Chase
Shiloh
17.26
+1.3
5
25
Freeman, Tavon
Wheeler
17.38
+0.3
2
26
Rinker, Chris
Etowah
17.41
+1.0
4
27
Welch, Cameron
Allatoona
17.90
+1.0
3
28
Philmon, Christopher
Lambert
18.19
+1.0
3
29
Molette, William
Cherokee
18.22
-0.3
1
30
Adimu, Akanni
North Cobb Comp
18.47
+1.3
5
31
Watkins, Kingston
Shiloh
18.81
+1.3
5
32
Wagoner, Cole
Allatoona
19.25
-0.3
1
Mens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Auburn
42.33
4
2
Relay Team
Grayson
42.34
4
3
Day
,
Hayes
,
Holmes
,
Phipps
Pope
43.07
4
4
Spinks
,
Huggins
,
Goodman
,
Marshall
Opelika
43.20
2
5
Wright
,
Perry
,
Brown
,
Vines
Cherokee
43.57
3
6
Campbell
,
Hood
,
Reynolds
,
Uzzell
Eagle's Landing
43.74
3
7
Manns
,
Reedy
,
Green
,
Murray
Smiths Station
43.76
3
8
Mobolaji
,
Hewing
,
Peeples
,
Simpson
Walton
43.81
2
9
Brown
,
Duffy
,
Holt
,
Johnson
Lassiter
43.85
3
10
Ali
,
Herrien
,
Jarrett
,
Lloyd
New Manchester
43.88
3
11
Johnson
,
Jones
,
McSwain
,
Moore
First Presbyteri
44.12
4
12
Hampton
,
Morrisse
,
Shelton
,
Walker
Chapel Hill
44.25
2
13
Relay Team
Hampton High Sch
44.96
3
14
Jiles
,
Porter
,
Carter
,
Chatelai
Lambert
44.96
1
15
Relay Team
South Paulding
45.16
3
16
Lamar
,
Ow
,
Robinson
,
Roderigu
Ola
45.29
2
17
Grier
,
Jones
,
Murray
,
Shaw
Shiloh
45.89
4
18
Tucker
,
Johnson
,
Taylor
,
Miller
West Forsyth
46.76
1
19
Bullock
,
Gipson
,
Marquez
,
Schulthe
Hebron Christian
47.17
1
20
Bennett
,
Charles
,
Failey
,
Henderso
Marietta
48.71
4
--
Bryant
,
Granvill
,
Johnson
,
Scott
North Cobb Comp
FS
4
--
Relay Team
Kell
DNF
3
--
Abney
,
Milledge
,
Scott
,
Tumlin
Union Grove
DNF
2
--
Allen
,
Baskervi
,
Clay
,
Miller
Sprayberry
DNF
2
--
Dunning
,
Lawrence
,
Thompson
,
Womble
Kennesaw Mtn
DQ
1
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Bridges
,
Davis
,
Hamilton
,
Heyward
McEachern
3:20.88
4
2
Huggins
,
Marshall
,
Spinks
,
Swanson
Opelika
3:21.65
4
3
Relay Team
Auburn
3:22.85
4
4
Charles
,
Cooper
,
Lester
,
Mini
Marietta
3:23.64
4
5
Maragh
,
Mack
,
Manns
,
Mccoy
Smiths Station
3:27.43
3
6
Relay Team
Grayson
3:27.45
4
7
McDuffie
,
Murray
,
Shaw
,
Watkins
Shiloh
3:28.34
3
8
Relay Team
South Paulding
3:28.82
3
9
Ali
,
Battle
,
Beacham
,
Hall
New Manchester
3:30.53
2
10
Boyd
,
Howell
,
Jones
,
Kelly
Alexander
3:30.82
3
11
Simmons
,
Embleau
,
Sanders
,
Peeples
Walton
3:31.25
4
12
Abney
,
Scott
,
Sims
,
Thornton
Union Grove
3:31.61
3
13
Harris
,
Hood
,
Reynolds
,
Turner
Eagle's Landing
3:31.64
2
14
Baskervi
,
Flynn
,
Miller
,
Palmer
Sprayberry
3:32.80
2
15
Relay Team
Hampton High Sch
3:34.97
3
16
Keitt
,
Miller
,
Roderigu
,
Smith
Ola
3:36.16
2
17
Day
,
Edmonds
,
Hayes
,
Phipps
Pope
3:36.88
4
18
Hitchcoc
,
Washingt
,
Worsham
,
Bailey
Cherokee
3:37.78
3
19
Bissett
,
Vogt
,
Spessard
,
Duncan
West Forsyth
3:40.39
2
20
Beachem
,
Beavers
,
Donley
,
Reiser
Etowah
3:40.83
1
21
Maxson
,
Calia
,
Grosch
,
Metzler
St Pius X Cathol
3:42.74
4
22
Blanton
,
Cook
,
Corley
,
Patel
Bleckley County
3:44.18
1
23
Donnelly
,
McCormic
,
Ray
,
Segraves
Lambert
3:44.96
1
24
Shelton
,
Higgins
,
Barden
,
Durham
Blessed Trinity
3:45.43
1
25
Daniels
,
Hampton
,
Hampton
,
Marion
Chapel Hill
3:45.90
2
--
Marquez
,
Belland
,
Scott
,
Selman
Hebron Christian
DQ
2
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
McCarthy
,
Fravel
,
McGorrey
,
Bluth
Milton
8:00.71
2
2
Quinn
,
Muniz
,
Eisenman
,
Greer
Walton
8:04.80
2
3
Bullock
,
Ingalls
,
Yapp
,
Giuliano
Brookwood
8:05.79
2
4
Cirinese
,
Bennefie
,
Mccoy
,
Hughes
Smiths Station
8:07.25
2
5
Giammarc
,
Howell
,
Jones
,
Whorton
Alexander
8:09.54
2
6
Relay Team
Auburn
8:10.97
2
7
Metzler
,
Maxson
,
Martinez
,
Kelly
St Pius X Cathol
8:16.37
2
8
Whiten
,
Power
,
Windham
,
Bevan
North Paulding
8:19.07
2
9
Cannon
,
Cook
,
Corley
,
Patel
Bleckley County
8:26.08
2
10
Cole
,
Nohl
,
Rodrigue
,
Buran
Blessed Trinity
8:27.16
2
11
Beavers
,
Donley
,
Reiser
,
Wall
Etowah
8:29.48
2
12
Hasse
,
Seaton
,
Webb
,
Warner
Forsyth Central
8:33.68
1
13
Bissett
,
Green
,
Moran
,
Skoglind
West Forsyth
8:34.43
2
14
Armstron
,
Green
,
Levy
,
Sutton
Peachtree Ridge
8:34.56
1
15
Daniels
,
Garlin
,
Hampton
,
Quander
Chapel Hill
8:34.84
2
16
Johnson
,
Kane
,
Patterso
,
Sosa
South Forsyth
8:35.37
1
17
Wilson
,
Warbingt
,
Selman
,
Stein
Hebron Christian
8:37.77
2
18
Fields
,
Lightner
,
Smith
,
Sullivan
Parkview
8:39.69
1
19
Barrett
,
Bryant
,
Washburn
,
Garner
Opelika
8:39.90
2
20
Davis
,
Devore
,
Gunn
,
Ratchfor
Grayson
8:43.55
1
21
Capp
,
Harris
,
Moore
,
Turner
Eagle's Landing
8:44.65
1
22
Brennema
,
DuToit
,
Edmonds
,
Greer
Pope
8:45.34
1
23
Fox
,
Grogan
,
House
,
Schwind
Lambert
8:54.34
1
24
Atkins
,
Chand
,
Green
,
Holmes
Union Grove
8:54.59
1
25
Scarbrou
,
Jones
,
Deep
,
Reboucas
Cherokee
8:57.60
1
26
Relay Team
South Paulding
9:01.68
1
27
Brock
,
Cooper
,
Schramm
,
Wiley
Harrison
9:05.71
1
28
Aslam
,
Garcia
,
Solomon
,
Tekie
Shiloh
9:16.85
2
Mens 4x1600m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Gilman
,
Ferré
,
Shaughne
,
Love
Hilton Head
18:06.75
1
2
Relay Team
Auburn
18:22.11
1
3
Atkinson
,
Benson
,
Patterso
,
Savic
Marietta
18:25.34
1
4
Barrett
,
Bryant
,
Garner
,
Washburn
Opelika
18:26.97
1
5
Bullock
,
Giuliano
,
Mondal
,
O'Brien
Brookwood
18:31.74
1
6
Hagan
,
Johnson
,
Stein
,
Wilson
Hebron Christian
18:34.67
1
7
Sanders
,
Eisenman
,
Dahlgren
,
Singh
Walton
18:35.49
1
8
Green
,
Sexton
,
Bissett
,
Skoglind
West Forsyth
18:39.20
1
9
Gummadi
,
Sutton
,
Reichard
,
Solares
Peachtree Ridge
18:45.62
1
10
Cooke
,
Perona
,
Reiser
,
Wall
Etowah
18:49.31
1
11
Borchelt
,
Cooper
,
Fronk
,
Brock
Harrison
18:52.00
1
12
Kelly
,
Calia
,
Grosch
,
Martinez
St Pius X Cathol
18:52.11
1
13
Mccoy
,
Bennefie
,
Cirinese
,
Britt
Smiths Station
18:55.12
1
14
Burt
,
Fox
,
Grogan
,
Schwind
Lambert
18:56.17
1
15
Cannon
,
Cook
,
Corley
,
Patel
Bleckley County
19:00.14
1
16
Gardener
,
Griffin
,
Wehner
,
Wehner
North Cobb Comp
19:00.84
1
17
Collins
,
Smith
,
Stalling
,
Whorton
Alexander
19:09.42
1
18
Brennema
,
Howell
,
Rogers
,
Scherr
Pope
19:13.16
1
19
Francis
,
Kane
,
Patterso
,
Peppenho
South Forsyth
19:17.93
1
20
Lightner
,
Fields
,
Parmar
,
Herrera
Parkview
19:19.54
1
21
Davis
,
Devore
,
Gunn
,
Mercier
Grayson
19:33.86
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McConville, Chuck
Union Grove
51-00.50
(51.00m)
1
2
Trujillo, Rod
Sprayberry
50-00.00
(50.00m)
1
3
Moore, Robert
Auburn
49-08.75
(49.00m)
1
4
Thomas, Bre'Yon
Walton
48-09.50
(48.00m)
1
5
Hill, Trent
Union Grove
47-10.00
(47.00m)
1
6
Bailey, Sean
Lambert
47-06.50
(47.00m)
1
7
Dematto, James
Kell
47-05.00
(47.00m)
1
8
Johnson, Jonathon
Creekview
47-00.00
(47.00m)
1
10
Head, Travis
Cherokee
46-01.50
(46.00m)
1
11
Tiller, Dwayne
Cherokee
46-00.00
(46.00m)
1
9
Martin, Varian
Marietta
46-11.75
(46.00m)
1
12
Trujillo, Lex
Sprayberry
45-02.00
(45.00m)
1
13
Holcomb, Tanner
South Paulding
44-08.75
(44.00m)
1
14
Watson, Robby
First Presbyteri
44-08.00
(44.00m)
1
15
Knight, Keith
East Paulding
44-07.75
(44.00m)
1
16
Ohanu, Joshua
McEachern
44-07.50
(44.00m)
1
17
Pittarelli, Matthew
Pope
44-05.00
(44.00m)
1
18
Slater, Jullian
New Manchester
43-08.25
(43.00m)
1
19
Sanford, Hampton
Lassiter
43-08.00
(43.00m)
1
20
Kemper, Max
Pope
43-00.50
(43.00m)
1
21
Beal, Robert
Norcross
42-11.50
(42.00m)
1
22
Makuck, Adam
Blessed Trinity
42-11.00
(42.00m)
1
23
Price, Clark
Walton
42-09.50
(42.00m)
1
24
Foster, Mark
Chapel Hill
42-08.00
(42.00m)
1
25
Jenkins, Kreg
New Manchester
41-08.25
(41.00m)
1
26
Howard, Anthony
Auburn
41-04.00
(41.00m)
1
27
Chester, Zach
Creekview
41-03.00
(41.00m)
1
28
Jackson, Joshua
Chapel Hill
39-07.75
(39.00m)
1
29
Vickerstaff, Franklin
Opelika
39-03.00
(39.00m)
1
30
Jordan, Johnston
Opelika
38-07.75
(38.00m)
1
31
Miller, Ryan
West Forsyth
37-02.00
(37.00m)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dunning, Robert
Kennesaw Mtn
6-04.00
(6.00m)
1
2
Bryant, Larry
North Cobb Comp
6-04.00
(6.00m)
1
3
Chambers, Kedar
Parkview
6-04.00
(6.00m)
1
4
Mays, Jonathan
New Manchester
6-04.00
(6.00m)
1
5
Brevet, Bradley
Allatoona
6-00.00
(6.00m)
1
10
Breeden, Malik
Allatoona
5-08.00
(5.00m)
1
6
Cesar, Chase
Parkview
5-10.00
(5.00m)
1
6
Herrien, Brian
New Manchester
5-10.00
(5.00m)
1
6
Guice, Devin
Opelika
5-10.00
(5.00m)
1
6
Head, Trevor
Etowah
5-10.00
(5.00m)
1
--
Hudson, Kenyonte
Smiths Station
NH
(--)
1
--
Williams, Sierra
Walton
NH
(--)
1
--
Jordan, Cj
Opelika
NH
(--)
1
--
Grier, Donovan
Shiloh
NH
(--)
1
--
Abernathy, Darrell
Chapel Hill
NH
(--)
1
--
Campbell, Antwaun
Eagle's Landing
NH
(--)
1
--
Holmes, Ken
Auburn
NH
(--)
1
--
Schneider, Chris
Blessed Trinity
NH
(--)
1
--
Poole, Jharen
McEachern
NH
(--)
1
--
Galloway, Isaiah
Norcross
NH
(--)
1
--
Selman, trey
Hebron Christian
NH
(--)
1
--
Kidd, Jalen
Lambert
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bredwood, Darrius
Kell
22-03.75
(22.00m)
nwi
1
2
Veal, Laronn
Parkview
21-09.25
(21.00m)
nwi
1
3
Williams, Cedric
McEachern
21-09.00
(21.00m)
nwi
1
4
Jackson, Sam
McEachern
21-08.25
(21.00m)
nwi
1
5
Evans, Alex
Auburn
21-07.50
(21.00m)
nwi
1
6
Mays, Jonathan
New Manchester
21-02.75
(21.00m)
nwi
1
7
Walker, Drew
Brookwood
21-01.25
(21.00m)
nwi
1
10
Boler, Will
Opelika
20-05.75
(20.00m)
nwi
1
11
Brown, Brittian
Cherokee
20-03.75
(20.00m)
nwi
1
11
Morris, Jam
First Presbyteri
20-03.75
(20.00m)
nwi
1
13
Roberts, Caleb
Union Grove
20-03.00
(20.00m)
nwi
1
14
McDuffie, Julian
Shiloh
20-02.25
(20.00m)
nwi
1
8
Hooks, Daron
Auburn
20-10.50
(20.00m)
nwi
1
9
Battle, Jacob
New Manchester
20-08.00
(20.00m)
nwi
1
15
Anderson, Jordan
South Paulding
19-11.75
(19.00m)
nwi
1
16
Noel, Tylen
Wheeler
19-09.75
(19.00m)
nwi
1
17
Scott, Cornelius
North Cobb Comp
19-07.50
(19.00m)
nwi
1
18
Shelton, Sullivan
Johns Creek
19-05.75
(19.00m)
nwi
1
18
Washington, Montrell
Cherokee
19-05.75
(19.00m)
nwi
1
20
Theosmy, Marlon
Pope
19-04.75
(19.00m)
nwi
1
20
Bridges, Zocario
Opelika
19-04.75
(19.00m)
nwi
1
22
Dawkins, Quamie
Etowah
19-03.75
(19.00m)
nwi
1
23
Phipps, Keegan
Pope
19-02.75
(19.00m)
nwi
1
24
Shaw, Benjamin
Shiloh
19-02.50
(19.00m)
nwi
1
25
Oliver, Derrick
Hampton High Sch
19-01.75
(19.00m)
nwi
1
26
Reynolds, Davis
Eagle's Landing
18-11.00
(18.00m)
nwi
1
27
McSwain, Torrian
First Presbyteri
16-11.50
(16.00m)
nwi
1
28
Starns, Zac
Walton
15-06.50
(15.00m)
nwi
1
29
Duffy, Jonathan
Lassiter
13-00.00
(13.00m)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Roberts, Daniel
Hampton High Sch
45-09.25
(45.00m)
nwi
1
2
Williams, Cedric
McEachern
44-09.25
(44.00m)
nwi
1
3
Boler, Will
Opelika
44-02.50
(44.00m)
nwi
1
4
Bryant, Larry
North Cobb Comp
44-01.00
(44.00m)
nwi
1
5
Roberts, Caleb
Union Grove
43-04.00
(43.00m)
nwi
1
10
Kemp, Nicholas
McEachern
42-02.50
(42.00m)
nwi
1
6
Bredwood, Darrius
Kell
42-10.00
(42.00m)
nwi
1
7
Molette, William
Cherokee
42-04.50
(42.00m)
nwi
1
8
Evans, Alex
Auburn
42-04.00
(42.00m)
nwi
1
9
Veal, Laronn
Parkview
42-03.50
(42.00m)
nwi
1
11
McDuffie, Julian
Shiloh
41-09.75
(41.00m)
nwi
1
12
Queen, Sean
Eagle's Landing
41-07.25
(41.00m)
nwi
1
13
Duffy, Jonathan
Lassiter
41-06.00
(41.00m)
nwi
1
14
Hooks, Daron
Auburn
40-08.75
(40.00m)
nwi
1
15
Wright, Basir
New Manchester
40-07.50
(40.00m)
nwi
1
16
Guice, Devin
Opelika
40-02.50
(40.00m)
nwi
1
17
Marion, Eric
Chapel Hill
39-06.75
(39.00m)
nwi
1
18
Selman, trey
Hebron Christian
39-06.25
(39.00m)
nwi
1
18
Bowen, Kameron
Allatoona
39-06.25
(39.00m)
nwi
1
20
Ateeb, Jordan
Union Grove
39-02.75
(39.00m)
nwi
1
21
Phipps, Keegan
Pope
37-08.50
(37.00m)
nwi
1
22
Cox, Otis
New Manchester
37-06.25
(37.00m)
nwi
1
23
Waddilove, Taylor
Pope
36-11.00
(36.00m)
nwi
1
--
Raines, Jonathan
First Presbyteri
ND
(--)
nwi
1
--
Hudson, Kenyonte
Smiths Station
FOUL
(--)
nwi
1
--
McNeil, Jay
Smiths Station
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Conerly, Mitt
Central (Carroll
15-01.00
(15.00m)
1
2
Stuart, William
Westminster
14-00.00
(14.00m)
1
3
Boyd, Armand
Alexander
13-06.00
(13.00m)
1
4
Miller, Josh
First Presbyteri
13-06.00
(13.00m)
1
4
Francesconi, Michael
Johns Creek
13-06.00
(13.00m)
1
4
Williams, Hayden
Auburn
13-06.00
(13.00m)
1
7
Lord, Mason
Lambert
13-00.00
(13.00m)
1
8
Simmons, Will
Bleckley County
12-00.00
(12.00m)
1
8
Arnold, Porter
Bleckley County
12-00.00
(12.00m)
1
10
Guzman, Gerson
Pope
11-06.00
(11.00m)
1
11
Ferro, Sam
First Presbyteri
11-00.00
(11.00m)
1
11
Delashmit, Grayson
Harrison
11-00.00
(11.00m)
1
13
Wilson, Jacob
South Paulding
10-06.00
(10.00m)
1
13
Allison, Aaron
North Cobb Comp
10-06.00
(10.00m)
1
13
Yap, Austin
Blessed Trinity
10-06.00
(10.00m)
1
--
Geraghty, Patrick
Walton
NH
(--)
1
--
Johnson, Constantine
West Forsyth
NH
(--)
1
--
Cormier, Koby
West Forsyth
NH
(--)
1
--
Cone, Matt
Pope
NH
(--)
1
--
Jones, Ben
Brookstone
NH
(--)
1
--
Brinker, Brandon
Walton
NH
(--)
1
--
Acreman, Jared
South Paulding
NH
(--)
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Dunmore, MaKenzie
McEachern
12.04
-0.4
1
2
Robinson, Hunter
Harrison
12.14
-0.4
1
3
Ransby, Micaiah
North Springs
12.27
-0.4
1
4
Glenn, Hope
Pope
12.28
-0.4
1
5
Carter, Anika
New Manchester
12.59
-0.4
1
6
Adams, Alexis
Grayson
12.64
-0.4
1
7
Reese, Jasmine
McEachern
12.66
-0.4
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Robinson, Hunter
Harrison
11.99
+0.2
2
2
Dunmore, MaKenzie
McEachern
12.02
+0.2
5
3
Cameron, T'Aja
Eagle's Landing
12.11
+1.9
1
4
Glenn, Hope
Pope
12.24
+0.2
3
5
Ransby, Micaiah
North Springs
12.26
+0.2
3
6
Reese, Jasmine
McEachern
12.48
+1.9
1
7
Adams, Alexis
Grayson
12.48
+0.2
2
8
Carter, Anika
New Manchester
12.50
+0.4
4
9
Cole, Jaida
North Cobb Comp
12.51
+0.2
5
10
Amadi, Angel
Chapel Hill
12.56
+0.4
4
11
Davis, Sydney
Grayson
12.59
+0.2
2
12
Ross, Desiree
JL Mann
12.61
+0.2
3
13
hankins, Jordyn
Greenbrier
12.62
+0.2
5
14
Easley, Cheyenne
Sprayberry
12.65
+0.4
4
15
Williams, Tyra
North Springs
12.66
+1.9
1
16
Larkin, Diondra
Opelika
12.67
+0.2
5
17
Jackson, Katie
Auburn
12.70
+0.2
3
18
Hunter, Arielle
Woodstock
12.81
+0.2
3
19
Smith, Kahliyah
South Paulding
12.87
+0.2
2
20
Dancy, Shakira
New Manchester
12.88
+1.9
1
21
Crumbley, Khadeesha
Auburn
12.89
+0.2
3
22
Calhoun, Lucy
Lambert
12.94
+1.9
1
23
Issah, Denise
Pope
12.97
+1.9
1
24
Spinks, Kala
Opelika
12.99
+0.2
5
25
Mack, Ariel
Shiloh
13.00
+0.2
2
26
Vance, Teeasiah
JL Mann
13.06
+1.9
1
27
Finny, Dasia
Chapel Hill
13.08
+0.2
2
28
Laidlaw, Acacia
Kennesaw Mtn
13.13
+0.2
2
29
Delisser, Dominiq
Lambert
13.14
+0.2
2
30
Love, Bari
Walton
13.16
+0.4
4
31
Miller, Megan
Blessed Trinity
13.20
+1.9
1
32
Spencer, Sydney
Eagle's Landing
13.34
+0.4
4
33
Randall, Chandler
West Forsyth
13.40
+0.2
5
34
Hunter, Ashley
North Cobb Comp
13.60
+0.2
3
35
Battson, Brooke
First Presbyteri
13.81
+0.4
4
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tripodi, Serena
The Lovett
10:51.80
2
2
Melehan, Alexandra
Woodstock
11:01.63
2
3
Galarza, Liz
West Forsyth
11:02.34
2
4
Fair, Shannon
Aquinas
11:03.41
2
5
Bussjager, Avery
Walton
11:05.89
2
6
Solomon, Mary Claire
Blessed Trinity
11:14.01
2
7
Honiotes, Audrey
Hart County
11:15.45
2
8
Wirtz, Josie
Marist
11:24.30
2
9
Green, Kingsley
Etowah
11:29.62
2
10
Terwilliger, Olivia
Kell
11:30.70
2
11
Entrekin, Rebecca
St Pius X Cathol
11:34.57
2
12
Dow, Rebecca
Marietta
11:41.00
2
13
Powell, Ellen
Bleckley County
11:49.49
1
14
Assinzo, Mary Jeanne
Marietta
11:50.18
2
15
Sheffield, Allyssa
East Paulding
11:50.57
1
16
Moseley, Morgan
JL Mann
11:51.16
1
17
Rountree, Mattie
Harrison
11:54.03
2
18
Knottt, Mary Kathryn
Peachtree Ridge
12:07.99
1
19
Tardy, Jessica
St Pius X Cathol
12:11.87
1
20
Hooker, Alyssa
Lakeside Evans
12:13.60
2
21
Silver, Renee
Brookwood
12:14.06
1
22
McKenna, Mae
Lambert
12:15.43
1
23
Shehata, Myriam
Marist
12:18.48
1
24
Bowers, Emily
Milton
12:19.87
1
25
Griffith, Kaitlyn
West Forsyth
12:25.50
1
26
Sanders, Katie
Walton
12:27.01
1
27
Henry, Caroline
Galloway
12:32.85
1
28
Fox, Abby
Lambert
12:36.52
1
29
Jackson, Amanda
Hebron Christian
12:46.16
1
30
Coolidge, Natalie
North Paulding
12:54.65
1
31
McKinnon, Bonnie
Forsyth Central
13:01.72
1
32
Sule, Tarin
Allatoona
14:02.47
1
Womens 2k Steeple
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carnahan, Savannah
South Forsyth
7:24.36
1
2
Lewis, Marielle
Kell
7:39.41
1
3
Dawson, Kayla
Marietta
7:45.17
1
4
Powell, Brittany
Pope
7:47.09
1
5
Tull, Jennifer
Harrison
8:12.42
1
6
McGinty, Anna Kate
Auburn
8:16.17
1
7
Hurst, Rachel
Parkview
8:20.27
1
8
Mcswigan, Caitlyn
Walton
8:25.24
1
9
Phillpott, Audrey
Auburn
8:51.53
1
10
Jeske, Abby
North Cobb Comp
9:09.91
1
11
McKenna, Mae
Lambert
9:17.87
1
12
Bassett, Erin
Brookwood
9:29.87
1
13
Garcia, Stephanie
North Cobb Comp
9:41.59
1
--
O'Brien, Lucey
St Pius X Cathol
DQ
1
--
Braxton, Emma Jayne
St Pius X Cathol
DQ
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Atkins, Kyra
JL Mann
14.60
+0.0
1
2
Alexander, Kayla
Chapel Hill
14.67
+0.0
1
3
Hall, Kristin
McEachern
14.75
+0.0
1
4
Rayford, Tatiyana
Woodstock
14.88
+0.0
1
5
Heyward, Kelsey
JL Mann
14.97
+0.0
1
6
Frazier, A'Kasia
Auburn
15.13
+0.0
1
7
McLawhorn, Mattie
Auburn
15.71
+0.0
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Atkins, Kyra
JL Mann
14.44
+0.0
4
2
Rayford, Tatiyana
Woodstock
14.56
+0.0
4
3
Hall, Kristin
McEachern
15.00
+0.3
5
4
Alexander, Kayla
Chapel Hill
15.09
+0.0
4
5
Heyward, Kelsey
JL Mann
15.14
+0.4
1
6
Frazier, A'Kasia
Auburn
15.22
+0.3
2
7
Whyte, Rayna
McEachern
15.26
+0.0
3
8
McLawhorn, Mattie
Auburn
15.28
+0.3
5
10
Canady, Courtney
West Forsyth
15.52
+0.3
5
9
Starks, Alexis
Greenbrier
15.52
+0.0
4
11
Genrich, Sidney
Parkview
15.59
+0.4
1
12
Burse, Jazmine
South Paulding
15.60
+0.0
3
13
Robinson, Yashe'
New Manchester
15.72
+0.3
2
14
Warren, Ghania
Opelika
16.44
+0.3
5
15
McConnell, Katie
Blessed Trinity
16.45
+0.4
1
16
Jordan, Natalie
Opelika
16.57
+0.4
1
17
Rice, Kylan
Wheeler
16.67
+0.3
2
18
Frazier, Areale
Sprayberry
16.72
+0.0
3
19
Okonta, Danielle
Lassiter
16.98
+0.3
5
20
Davis, Monica
Alexander
17.43
+0.3
2
21
Washington, Brianna
Union Grove
17.73
+0.3
2
22
Russell, Miesha
Ola
18.11
+0.0
3
23
Roberts, Alicia
Hampton High Sch
18.18
+0.0
4
24
Wilson, Morgan
Cherokee
18.40
+0.4
1
25
Hilton, Meghan
Allatoona
18.41
+0.0
4
26
Thomas, Maniyah
Hampton High Sch
18.55
+0.0
3
27
Frame, Sadie
First Presbyteri
18.56
+0.3
5
28
Owens, Kiara
Chapel Hill
18.64
+0.3
5
29
Vining, Kara
Pope
18.65
+0.0
3
30
Royal, Taylor
Lambert
18.69
+0.4
1
31
Ogu, Sherina
Sprayberry
19.03
+0.0
3
32
Eubanks, Brittany
Union Grove
19.07
+0.3
5
33
Respress, Hayley
Shiloh
19.18
+0.4
1
34
Brackett, Sidney
Etowah
19.91
+0.3
2
Womens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Dunmore
,
Evans
,
Hall
,
Reese
McEachern
46.80
4
2
Williams
,
Jackson
,
Perkins
,
Ransby
North Springs
47.35
4
3
Relay Team
Grayson
48.28
4
4
Atkins
,
Brown
,
Heyward
,
Ross
JL Mann
48.59
4
5
Relay Team
Auburn
49.53
3
6
Hankins
,
Harden
,
Reynolds
,
Starks
Greenbrier
49.59
3
7
Carter
,
Dancy
,
Quarles
,
Slay
New Manchester
49.75
4
8
Green
,
McGhaw
,
Roberson
,
Spruill
Alexander
49.81
2
9
Glenn
,
Issah
,
Kinzler
,
Welte
Pope
50.05
3
10
Aguillar
,
Cameron
,
Pinholst
,
Spencer
Eagle's Landing
50.14
2
11
Relay Team
South Paulding
50.18
1
12
Relay Team
Hampton High Sch
50.24
4
13
Edmonds
,
Nelams
,
Okoye
,
Simpson
Union Grove
50.35
3
14
Alexande
,
Amadi
,
Edouard
,
Sangster
Chapel Hill
50.51
3
15
Gurr
,
Love
,
Bittinge
,
Bazan
Walton
51.24
2
16
Couton
,
Robinson
,
Wiggins
,
Williams
Harrison
51.33
2
17
Clarke
,
Delisser
,
Hinson
,
Calhoun
Lambert
51.51
1
18
Miller
,
Cathcart
,
Tillman
,
Blount
Blessed Trinity
51.65
2
19
Henley
,
Langdon
,
Moore
,
Russell
Ola
51.77
1
20
Duncan
,
Easley
,
Frazier
,
Ogu
Sprayberry
51.78
3
21
Moore
,
Owens
,
Hudgins
,
Peeples
Etowah
51.82
2
22
Campbell
,
Jones
,
Ligeon
,
Rapp
Pebblebrook
52.78
3
23
Duncan
,
Laidlaw
,
Loehr
,
Womble
Kennesaw Mtn
52.90
2
24
Eagle
,
Peerman
,
Banas
,
Chance
Cherokee
53.54
1
25
Relay Team
Hebron Christian
54.23
1
--
Larkin
,
Warren
,
Bolware
,
Browning
Opelika
DQ
2
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Williams
,
Jackson
,
Perkins
,
Ransby
North Springs
3:46.34
4
2
Dunmore
,
Evans
,
Florence
,
Hall
McEachern
3:47.69
4
3
Relay Team
Grayson
3:53.89
3
4
Briggs
,
Johnson
,
Mack
,
Taylor
Smiths Station
4:01.78
4
5
Carter
,
Dancy
,
Quarles
,
Wooten
New Manchester
4:03.70
4
6
Relay Team
Hampton High Sch
4:04.58
4
7
Beckham
,
Genrich
,
Kelly
,
Moody
Parkview
4:04.95
4
8
Edmonds
,
Montgome
,
Okoye
,
Ruffin
Union Grove
4:10.65
3
9
Glenn
,
Kinzler
,
Powell
,
Santiago
Pope
4:13.46
4
10
McConnel
,
Tillman
,
Heller
,
Iassogna
Blessed Trinity
4:13.69
3
11
Duncan
,
Frazier
,
Ogu
,
Powell
Sprayberry
4:14.51
3
12
Bittinge
,
Gurr
,
Edwards
,
Bussjage
Walton
4:18.69
3
13
Fowler
,
Moore
,
Peeples
,
Seeger
Etowah
4:19.59
3
14
Relay Team
Ola
4:19.95
1
15
Relay Team
South Paulding
4:25.99
1
16
Banas
,
Chance
,
Peerman
,
Farrell
Cherokee
4:31.63
1
17
Aguillar
,
Cameron
,
Goode
,
Pinholst
Eagle's Landing
4:33.45
2
18
Daniels
,
Edouard
,
Golden
,
Sangster
Chapel Hill
4:34.87
2
19
Relay Team
The Lovett
4:37.12
2
20
Anderson
,
Campbell
,
Jones
,
Rapp
Pebblebrook
4:37.67
1
21
Smith
,
Spinks
,
Jordan
,
Tolbert
Opelika
4:38.52
2
22
Relay Team
Hebron Christian
4:42.98
1
--
Canady
,
Enny
,
Rush
,
Ball
West Forsyth
DQ
2
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Bergey
,
Carnahan
,
DuPont
,
Maisel
South Forsyth
9:36.20
2
2
Askew
,
Ellison
,
Flynt
,
Silver
Brookwood
9:45.45
2
3
Ayres
,
Gomez
,
Hossack
,
Lott
Grayson
10:04.66
2
4
Terwilli
,
Gallaghe
,
Lewis
,
Poteet
Kell
10:04.68
2
5
Gash
,
Goolsby
,
Harris
,
Jeffery-
JL Mann
10:08.79
2
6
Lovelace
,
Sanjurjo
,
Togunde
,
Daniels
McEachern
10:10.09
1
7
Ashley
,
Boff
,
Palfrey
,
Peak
Harrison
10:12.10
2
8
Fischer
,
Hearn
,
Kehoe
,
Regitz
Pope
10:15.09
1
9
Fowler
,
Green
,
Rensel
,
Resnick
Etowah
10:15.49
2
10
Hawkins
,
Howe
,
Johnson
,
Smith
Hebron Christian
10:16.46
1
11
Glenn
,
Belville
,
Ceniza
,
Pyden
St Pius X Cathol
10:20.75
2
12
Sanders
,
Bridges
,
Sharpe
,
Richards
Walton
10:21.25
2
13
Beck
,
Starosci
,
Shoji
,
Davis
Cherokee
10:23.07
1
14
Clayton
,
Cohan
,
Walters
,
Watkins
North Paulding
10:24.94
1
15
Bocko
,
McKenna
,
Schwind
,
Stilwell
Lambert
10:30.59
1
16
Galarza
,
Ericson
,
Mienert
,
Niemi
West Forsyth
10:31.13
1
17
Relay Team
Auburn
10:32.34
1
18
Franklin
,
Freeman
,
Hurst
,
Kenski
Parkview
10:35.47
2
19
Ashworth
,
Ayuk
,
Lopez-Jo
,
Stevens
Alexander
10:37.43
2
20
Ensley
,
Johnson
,
Mack
,
Pullen
Smiths Station
10:42.72
2
21
Durr
,
Gaddis
,
Smith
,
Tolbert
Opelika
10:52.53
1
22
Cranston
,
Martin
,
Sonny
,
White
Shiloh
11:04.40
1
Womens 4x1600m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Barefiel
,
Billings
,
Marsh
,
Temme-Ba
Northview
21:16.82
1
2
Bergey
,
Carnahan
,
DuPont
,
Maisel
South Forsyth
21:20.70
1
3
Liggett
,
Gross
,
Shatz
,
McGlinn
Hilton Head
21:51.58
1
4
Askew
,
Ellison
,
Flynt
,
Silver
Brookwood
21:54.74
1
5
Sanders
,
Richards
,
Sanders
,
Bussjage
Walton
21:57.59
1
6
Fowler
,
Green
,
Resnick
,
Walsh
Etowah
22:03.74
1
7
Duvaris
,
Peak
,
Rountree
,
Stanley
Harrison
22:04.75
1
8
Galarza
,
MacArthu
,
Ericson
,
Niemi
West Forsyth
22:22.11
1
9
Glenn
,
Braxton
,
Pyden
,
Entrekin
St Pius X Cathol
22:34.30
1
10
Kehoe
,
Powell
,
Regitz
,
Thornton
Pope
22:36.20
1
11
Griffis
,
Galanti
,
Crutchle
,
Knottt
Peachtree Ridge
22:54.34
1
12
Hawkins
,
Taylor
,
Jackson
,
Howe
Hebron Christian
23:15.30
1
13
Bocko
,
McKenna
,
Schwind
,
Stilwell
Lambert
23:17.55
1
14
Freeman
,
Hurst
,
Kenski
,
Weiler
Parkview
23:23.44
1
15
Ayres
,
Gomez
,
Hossack
,
Lott
Grayson
23:37.17
1
16
Harris
,
Morse
,
Moseley
,
Wolski
JL Mann
23:37.48
1
17
Benitez
,
Dyal
,
McCurry
,
McGinty
Auburn
24:41.84
1
18
Cranston
,
Martin
,
Sonny
,
White
Shiloh
25:37.38
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morris, Leena
Etowah
43-03.00
(43.00m)
1
2
Seldon, Nia
Marietta
40-04.00
(40.00m)
1
3
Douglas, Megan
Union Grove
40-00.00
(40.00m)
1
4
Artis, Grace
Roswell
39-04.75
(39.00m)
1
5
Rogers, Abigail
Eagle's Landing
38-00.50
(38.00m)
1
6
Harris, Vicki
Parkview
36-11.00
(36.00m)
1
7
McClain, Naeisha
Brookstone
36-06.00
(36.00m)
1
8
Traylor, Monet
Auburn
35-00.50
(35.00m)
1
10
Fielder, Andreyah
Chapel Hill
34-08.50
(34.00m)
1
11
Moses, Nya
Sprayberry
34-03.75
(34.00m)
1
9
Ross, Alexis
JL Mann
34-09.50
(34.00m)
1
12
Echols, Dana
Auburn
33-11.00
(33.00m)
1
13
Haven, Malynn
Chapel Hill
33-08.75
(33.00m)
1
14
Stamp, Natasha
Grayson
33-04.75
(33.00m)
1
15
Lockhart, Ty'tiana
Opelika
33-04.00
(33.00m)
1
16
Hudson, Kennidie
Kennesaw Mtn
32-04.50
(32.00m)
1
17
Earwood, Erika
South Paulding
32-00.00
(32.00m)
1
18
Freeman, Dyanna
Pope
31-04.00
(31.00m)
1
19
Burse, Jazmine
South Paulding
30-11.50
(30.00m)
1
20
Ambrose, Hannah
Union Grove
30-09.75
(30.00m)
1
21
Preston, Jasmine
Opelika
30-09.50
(30.00m)
1
22
west, Hannah
Alexander
30-09.00
(30.00m)
1
23
Williams, Tasha
Grayson
30-07.50
(30.00m)
1
24
Johnson, Ellie
Cherokee
28-11.50
(28.00m)
1
25
Jeter, Danielle
West Forsyth
28-01.50
(28.00m)
1
26
Humes, Alyssia
JL Mann
28-01.00
(28.00m)
1
27
Lewis, Jozie
Hebron Christian
25-07.50
(25.00m)
1
28
McClure, Zoe
Lambert
24-02.00
(24.00m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wiggins, Sydne
Harrison
5-04.00
(5.00m)
1
2
Fahrnbauer, Camille
Creekview
5-02.00
(5.00m)
1
3
Atkins, Kyra
JL Mann
5-00.00
(5.00m)
1
3
Tenoschok, Elizabeth
Blessed Trinity
5-00.00
(5.00m)
1
10
Utberg, Courtney
Pope
4-08.00
(4.00m)
1
10
Berry, Jayanna
Hampton High Sch
4-08.00
(4.00m)
1
10
Braxton, Hannah
Woodstock
4-08.00
(4.00m)
1
10
Telfort, Courtney
Pope
4-08.00
(4.00m)
1
10
Piscini, Eva
Lambert
4-08.00
(4.00m)
1
10
Weathersby, Janyi
New Manchester
4-08.00
(4.00m)
1
10
Harden, Briana
Greenbrier
4-08.00
(4.00m)
1
10
Pasonski, Reagan
Lambert
4-08.00
(4.00m)
1
10
Russell, Miesha
Ola
4-08.00
(4.00m)
1
10
Debrow, Imani
Opelika
4-08.00
(4.00m)
1
10
Langdon, Maya
Ola
4-08.00
(4.00m)
1
5
Palmer, Faith
Kennesaw Mtn
4-10.00
(4.00m)
1
6
Warren, Ghania
Opelika
4-10.00
(4.00m)
1
7
Williams, Jania
Parkview
4-10.00
(4.00m)
1
8
Ogu, Sherina
Sprayberry
4-10.00
(4.00m)
1
8
Martin, Sophia
Parkview
4-10.00
(4.00m)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Atkins, Kyra
JL Mann
17-08.50
(17.00m)
nwi
1
2
Sutton, Alonie
Smiths Station
17-04.25
(17.00m)
nwi
1
3
Canady, Courtney
West Forsyth
17-02.50
(17.00m)
nwi
1
4
Franks, Camille
Auburn
17-01.50
(17.00m)
nwi
1
10
Brown, Kennedy
Smiths Station
16-04.50
(16.00m)
nwi
1
10
Beckham, Destiny
Parkview
16-04.50
(16.00m)
nwi
1
12
Randall, Chandler
West Forsyth
16-02.75
(16.00m)
nwi
1
13
Spencer, Sydney
Eagle's Landing
16-02.50
(16.00m)
nwi
1
13
Davis, Monica
Alexander
16-02.50
(16.00m)
nwi
1
15
Robinson, Yashe'
New Manchester
16-02.00
(16.00m)
nwi
1
16
Voltaire, Franchesca
North Cobb Comp
16-01.00
(16.00m)
nwi
1
5
Crumbley, Juwayriah
Alexander
16-07.50
(16.00m)
nwi
1
5
Henry, Kierra
Pope
16-07.50
(16.00m)
nwi
1
7
Dean, Bria
North Springs
16-06.00
(16.00m)
nwi
1
8
Swain, Kayla
Sprayberry
16-05.00
(16.00m)
nwi
1
8
Okonta, Danielle
Lassiter
16-05.00
(16.00m)
nwi
1
17
Lynch, Ciera
Johns Creek
15-11.75
(15.00m)
nwi
1
18
Collins, Amberlee
Etowah
15-11.00
(15.00m)
nwi
1
19
Williams, Alexus
Auburn
15-10.50
(15.00m)
nwi
1
20
Williams, Lexi
Creekview
15-10.00
(15.00m)
nwi
1
21
Starks, Alexis
Greenbrier
15-09.50
(15.00m)
nwi
1
22
Wilson, Mya
Pope
15-09.00
(15.00m)
nwi
1
22
Tatum, Breanna
JL Mann
15-09.00
(15.00m)
nwi
1
24
Respress, Hayley
Shiloh
15-03.50
(15.00m)
nwi
1
25
Larkin, Diondra
Opelika
15-03.00
(15.00m)
nwi
1
26
Oakley, Taylor
Lambert
14-04.00
(14.00m)
nwi
1
27
Meek, Kayla
Chapel Hill
14-00.00
(14.00m)
nwi
1
28
Eagle, Kirstyn
Cherokee
13-07.50
(13.00m)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Matthews, Bria
Forest Park
41-01.00
(41.00m)
nwi
1
2
Sutton, Alonie
Smiths Station
37-10.00
(37.00m)
nwi
1
3
Henry, Kierra
Pope
37-00.00
(37.00m)
nwi
1
4
Cameron, T'Aja
Eagle's Landing
36-09.25
(36.00m)
nwi
1
5
Brown, Kennedy
Smiths Station
36-07.50
(36.00m)
nwi
1
6
Womble, Priscilla
Kennesaw Mtn
36-05.50
(36.00m)
nwi
1
10
Moody, Jessica
Parkview
35-07.25
(35.00m)
nwi
1
11
Robinson, Karen
Grayson
35-04.00
(35.00m)
nwi
1
12
Guthrie, Morgan
Marietta
35-01.25
(35.00m)
nwi
1
7
Henley, Keanu
Ola
35-09.00
(35.00m)
nwi
1
8
Nesbitt, Angel
JL Mann
35-08.00
(35.00m)
nwi
1
9
Williams, Alexus
Auburn
35-07.50
(35.00m)
nwi
1
13
Palmer, Micaiah
Shiloh
34-11.50
(34.00m)
nwi
1
14
Alexander, Kayla
Chapel Hill
34-11.00
(34.00m)
nwi
1
15
Robinson, Yashe'
New Manchester
34-07.00
(34.00m)
nwi
1
16
Gordon, Amber
Hampton High Sch
34-02.75
(34.00m)
nwi
1
17
Atkins, Kyra
JL Mann
33-11.50
(33.00m)
nwi
1
18
Swain, Kayla
Sprayberry
33-06.75
(33.00m)
nwi
1
19
Debrow, Imani
Opelika
33-04.50
(33.00m)
nwi
1
20
Thomas, Ashley
Opelika
33-00.50
(33.00m)
nwi
1
21
Oakley, Taylor
Lambert
32-10.00
(32.00m)
nwi
1
22
Genrich, Sidney
Parkview
32-09.75
(32.00m)
nwi
1
23
Bryan, Maria
Creekview
32-09.50
(32.00m)
nwi
1
24
Esposito, Sarah
Pope
32-06.75
(32.00m)
nwi
1
25
Muse, Chloe
Harrison
32-05.25
(32.00m)
nwi
1
26
Farr, Aalayla
Pebblebrook
31-09.00
(31.00m)
nwi
1
27
Brown, Jazaria
Brookstone
31-06.50
(31.00m)
nwi
1
28
Randall, Chandler
West Forsyth
31-04.25
(31.00m)
nwi
1
29
Watkins, Caroline
Alexander
31-01.50
(31.00m)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dingler, Carson
First Presbyteri
12-06.00
(12.00m)
1
2
Arbiv, Becky
Weber
12-06.00
(12.00m)
1
3
smith, shelby
Kennesaw Mtn
10-00.00
(10.00m)
1
4
Bowen, Bria
Norcross
9-06.00
(9.00m)
1
4
Johnson, Alexa
Sequoyah
9-06.00
(9.00m)
1
6
Simoneaux, Anne Marie
Marist
9-00.00
(9.00m)
1
6
Caesar, Bria
Marist
9-00.00
(9.00m)
1
6
Vining, Kara
Pope
9-00.00
(9.00m)
1
6
Williams, Kennedy
Sequoyah
9-00.00
(9.00m)
1
6
Rogers, Kadie
Parkview
9-00.00
(9.00m)
1
6
Baggett, Bailey
Alexander
9-00.00
(9.00m)
1
12
Edwards, Nikki
Walton
8-06.00
(8.00m)
1
12
Agee, Elyse
Auburn
8-06.00
(8.00m)
1
14
Long, Courtney
Allatoona
8-00.00
(8.00m)
1
14
Keith, Kelsey
Etowah
8-00.00
(8.00m)
1
14
Wood, Makayla
Johns Creek
8-00.00
(8.00m)
1
17
Kalb, Mary
Allatoona
7-06.00
(7.00m)
1
17
Harp, Haley
Ola
7-06.00
(7.00m)
1
17
Kopkowski, Emma
Pope
7-06.00
(7.00m)
1
--
Gikiri, Wanjiru
Walton
NH
(--)
1
--
Griffin, Madison
First Presbyteri
NH
(--)
1
--
Harris, Alexus
JL Mann
NH
(--)
1
--
Wagoner, Izzy
Auburn
NH
(--)
1
--
Powell, Taylor
Etowah
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#georgia
#coaches-invitational
#pope-high-school
More news
2015 Results - Georgia GHSA Outdoor State Championships
0 shares:
Coaches Invitational
,
Alexander High School Track & Field and Cross Country - Douglasville, Georgia
,
Allatoona
,
Aquinas High School Track & Field and Cross Country - Augusta, Georgia
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Etowah High School Track & Field and Cross Country - Woodstock, Georgia
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2023
1
2015
3
2014
5
2013
2
6
2012
7
2011
3
2010
3
2009
1
Show 5 more
Hashtags
#georgia
#coaches-invitational
#pope-high-school
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!